11.04.2016
Створення ОСББ на заміну ЖЕКам
Створення ОСББ на заміну ЖЕКам

«Держава хоче перекласти проблеми реформування ЖКГ з себе на людей: збиткові, неефективні ЖЕКи замінити на самостійні, самодостатні ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – це неприбуткова юридична організація, створена власниками житлових та нежитлових приміщень для спільного користування, утримання та управління своїм будинком та прибудинковою територією). Реформа є необхідною, але не має бути настільки радикальною», – вважають спеціалісти, що працюють у даній сфері. ОСББ краще створювати у новобудовах, де немає проблем з ремонтом, де буде гарантована проплата встановленого тарифу.

Власники багатоквартирного будинку для управління спільним майном мають право наймати як юрособу (компанію), так і приватного підприємця. Основні вимоги до них викладені в Правилах управління будинком, спорудою, житловим комплексом чи комплексом будинків та споруд, затверджених Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ще 2009 року. Відносини з управителем у будь-якому випадку регулюються укладеним договором.

Як і сьогодні, так і надалі власники багатоквартирного будинку (в тому числі, й об’єднані в ОСББ) укладатимуть з управителем договір, умови якого повинні відповідати умовам типового договору. Важливо відзначити, що рішення про залучення управителя та про його вибір ухвалюється власниками будинку на загальних зборах. Договір з управителем від імені ОСББ підписує його голова. У будинках, де ОСББ не створене, для цих цілей на загальних зборах обирається уповноважена особа (або кілька осіб) з числа співвласників. Таку можливість їм надає закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Важливо пам’ятати, що типовий договір передбачає взаємну відповідальність – управителя перед власниками, а власників – перед управителем. Це значно підвищує ефективність управління будинком.

Але загальна проблема – свідомість людей. Є будинки, де в одному під’їзді мешканці самі зберігають порядок на сходах, у ліфті, в підвалі. А в сусідньому під’їзді — все навпаки, суцільний безлад. Можливо, в ОСББ з цим буде краще, люди зрозуміють, що їх власність — не лише квартира, а й будинок, де вони мешкають, якщо відповідальність за це буде покладена саме на них самих, а не на якийсь ЖЕК, що має все зробити.

Загалом створювати ОСББ в одному будинку — справа недоцільна і неперспективна, потрібно об’єднувати декілька будинків, де всі квартири приватизовані, де немає боргів.

Отже, нам поки що потрібні ЖЕКи і водночас нові утворення у вигляді ОСББ, але держава, запроваджуючи реформу, має подбати про нормальне існування і тих, і інших.

27.02.2017
Ще одна нова послуга від ЦН «ПРОСПЕКТ Рівне».
Пропонуємо Вам АЕРОЗЙОМКУ!  У своїй професійній діяльності ми використовуємо квадрокоптер DJI Phantom 4, за допомогою якого можна здійснювати відеозйомку з роздільною здатністю 4К та робити 12МР фотознімки (4000х3000) з раніше недосяжних ракурсів під різними кутами та з важкодоступних місць.  За допомогою нашого квадрокоптера можна знімати:  - будівлі та споруди  - історичні об’єкти  - будівельні майданчики  - концерти та фестивалі  - спортивні заходи  - урочистості (весілля, ювілеї, випускні)  Зйомка з квадрокоптера відкриває нові горизонти, дозволяє вигідно показати будь – який об’єкт – від окремих будівель, до самих потужних і масштабних споруд. А фото та відео урочистих подій, зроблені з висоти пташиного польоту, надовго збережуть найяскравіші та найтепліші моменти з Вашого життя.  За детальною інформацією звертайтесь за тел.: 096 -399 -86 -25
15.02.2017
3D тур об'єкту нерухомості - вперше у Рівному
ХОЧЕТЕ ПРИВАБИТИ НОВИХ КЛІЄНТІВ ЧИ ПРИЄМНО ЗДИВУВАТИ ІСНУЮЧИХ?  Вперше в Рівному – створення віртуального 3D туру Вашого бізнесу або об’єктів нерухомості. Замість тисячі слів та фото – все і відразу.  Саме формат віртуального 3D туру дозволить Вашим клієнтам відвідати Ваш об’єкт, відчути всю атмосферу та зазирнути в кожен його куток не відходячи від монітору комп’ютера чи екрану смартфону.  Саме сьогодні – реальна можливість виділитись на фоні конкурентів. Поза сумнівом, Ваша пропозиція запам’ятається надовго.  Для отримання детальної інформації або замовлення туру звертайтесь за телефоном: 096 -399 -86 -25.

Ще одна нова послуга від ЦН «ПРОСПЕКТ Рівне».

Пропонуємо Вам АЕРОЗЙОМКУ!  У своїй професійній діяльності ми використовуємо квадрокоптер DJI Phantom 4, за допомогою якого можна здійснювати відеозйомку з роздільною здатністю 4К та робити...

Читати

3D тур об'єкту нерухомості - вперше у Рівному

ХОЧЕТЕ ПРИВАБИТИ НОВИХ КЛІЄНТІВ ЧИ ПРИЄМНО ЗДИВУВАТИ ІСНУЮЧИХ?  Вперше в Рівному – створення віртуального 3D туру Вашого бізнесу або об’єктів нерухомості. Замість тисячі слів та...

Читати

5 порад при оренді квартири

Бажаєте придбати власне житло, а коштів все ще не вистачає?! В такому випадку "Оренда" буде для Вас оптимальним рішенням. Як підібрати хороший варіант? Куди звернутися? Який із...

Читати